Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II
w Mąkoszycach

„…uczcie się żyć w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, 
solidarnie pomagając jedni drugim. 
Podtrzymujcie w waszych sercach dążenie do dobra i pragnienia pokoju”
Jan Paweł II

KWIECIEŃ – MIESIĄCEM KSIĄŻKI

,,Książka moim przyjacielem” – pod takim hasłem obchodziliśmy święto książki w naszej szkole. 23 kwietnia – w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich odbyła się lekcja biblioteczna, w której uczestniczyły dzieci z I grupy Przedszkola. Nasi milusińscy zostali zapoznani z podstawowymi zasadami zachowania się w bibliotece oraz z książkami dla dzieci, znajdującymi się w księgozbiorze. Prze​dszkolaki z wielką ciekawością wsłuchiwały się w lekturę pt.:,,Antek i potworki – potworki w ciemności”, którą czytała bibliotekarka oraz odpowiadały na pytania dotyczące czytanej książki.
Ponadto w ciągu całego miesiąca wszyscy uczniowie mogli częściej korzystać z biblioteki i wypożyczać lektury, a klasa IV uczestniczyła w pogadance dotyczącej tegorocznego hasła obchodów. Uczniowie doszli do wspólnego wniosku, że warto czytać książki, gdyż dzięki nim możemy być mądrzejsi, bardziej kreatywni i szczęśliwi.
Podsumowaniem obchodów Święta Książki jest stworzenie audiobooka – bajki na dobranoc dla najmłodszych pt.: ,,Wiktor na wędrówce w lesie”. 

Posłuchaj bajki pt.: "Wiktor na wędrówce w lesie"