◁ | ▷

Pod takim hasłem w dniu 22 maja odbył się szkolny konkurs recytatorski, do którego przystąpiło 25 uczniów z klas I – IV. Uczniowie recytowali najpopularniejsze wiersze Juliana Tuwima, wśród nich: „Bambo”, „Abecadło”, „Dwa Michały”, „Kotek” i „Okulary”.

Jury w składzie: pani dyrektor Krystyna Ślusarek oraz nauczyciele klas I-III, wyróżniło spośród wszystkich uczestników uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę na gminnym konkursie. Oto oni:

Blanka Kłembicka kl. II b

Karina Gawroniuk kl. II a

Weronika Kalinowska kl. IV

Maciej Frankiewicz kl. III

Maciej Łużyński kl. I

II edycja gminnego konkursu recytatorskiego odbyła się w naszej szkole w dniu 26 maja. Do konkursu przystąpiły dzieci z przedszkoli i szkół gminy Lubsza

z Czepielowic, Michałowic, Pisarzowic, Kościerzyc i Dobrzynia. W jury zasiadali: ks. Andrzej Jaremko – proboszcz parafii Bąkowice, pani Aneta Staniszewska i pani dyrektor GOK w Lubszy Alicja Jakimowska. Niespodzianką dla wszystkich uczestników i publiczności konkursu była prezentacja autorskich wierszy ks. Andrzeja, który opowiedział nam o swojej pasji pisania i przedstawił tomik utworów pt. : „Ofiarowanie”.

Jury oceniało uczestników konkursu w trzech grupach wiekowych, zwracając uwagę na dobór tekstu i jego opanowanie, interpretację tekstu – intonację i modulację głosu, artykulację, tempo recytacji oraz ogólny wyraz artystyczny, w tym uzasadniony gest sceniczny, element ruchu i strój.

Przedszkolaki

Katarzyna Grzesiak z PSP SPSK w Michałowicach

wiersz „W aeroplanie”

Weronika Kalinowska z PSP w Mąkoszycach

wiersz „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”

Wszyscy uczestnicy tegorocznego konkursu „Lokomotywa Tuwima...” otrzymali nagrody w postaci książek, które ufundowane były przez zaprzyjaźnione firmy: Books – spółka z Żychlina oraz Drugi Tom z Radomia. Kolejną niespodzianką dla szkół i przedszkoli biorących udział w konkursie były prezenty w postaci czeku ufundowane przez współorganizatora konkursu – GOK w Lubszy oraz przez Radę Rodziców PSP w Mąkoszycach. Ofiarodawcom za dobre serce i wsparcie naszej inicjatywy bardzo dziękujemy.

Cieszymy się, że mogliśmy gościć u nas w szkole miłośników wierszy Juliana Tuwima i zapraszamy za rok na kolejną edycję konkursu „Lokomotywa Tuwima...”

Download this file (Regulamin konkursu recytatorskiego.pdf)Regulamin[ ]212 kB
Download this file (Załącznik 1.pdf)Karta zgłoszenia[załącznik nr 1]194 kB
Our website is protected by DMC Firewall!