^Powrót na górę

◁ | ▷
 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

  • 8.30 - msza św.

  • 9.30 – inauguracja roku szkolnego 2018/2019

  Program "Dobry Start"

   

  Loading...

   

  Loading...

   

  Rekrutacja do klasy pierwszej 2018

  Rekrutacja do przedszkola 2018

  Rekrutacja do klas I i przedszkola na rok szkolny 2018/19

  W załącznikach zarządzenia Pana Wójta dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2018/19

O

g

ł

o

s

z

e

n

i

a

W dniu 19 października nasza szkoła, dwanaście lat temu, otrzymała imię wielkiego Polaka - Jana Pawła II i dzień ten, w tradycji szkoły jest Dniem Patrona.  Tegoroczne obchody Święta Szkoły rozpoczęliśmy Mszą Św. odprawioną w intencji  uczniów, nauczycieli i rodziców. 

Potem spotkaliśmy się w szkole i wspólnie z zaproszonymi gośćmi świętowaliśmy ten dzień. Wśród zaproszonych gości był wójt gminy Lubsza pan Bogusław Gąsiorowski oraz nauczyciele emeryci, którzy co roku zaszczycają nas swoją obecnością i chętnie się z nami spotykają.

         W programie uroczystości znalazły się występy naszych uczniów. Najpierw wierszem, piosenką i tańcem uczniowie opowiedzieli nam historię życia i świętości Jana Pawła II. Potem uczniowie klasy czwartej uczcili tańcem święto swoich nauczycieli, wychowawców oraz pracowników szkoły. Punktem kulminacyjnym uroczystości był występ najmłodszych dzieci z klasy I, które przez wiele dni przygotowywały swoją prezentację, aby uroczyście pasowano ich na uczniów PSP im. Jana Pawła II w Mąkoszycach. Po złożeniu ślubowania każde dziecko zostało uroczyście dotknięte wielkim piórem przez panią dyrektor Krystynę Ślusarek i włączone do braci uczniowskiej, a pan wójt Bogusław Gąsiorowski wręczył dzieciom pierwszy szkolny dokument szkolne legitymacje. Nie obyło się bez atrakcji, każdy mały uczeń otrzymał kuferek niespodzianek, które przydadzą się również w szkole w czasie zajęć.

To był dzień pełen artystycznych wzruszeń i wrażeń. Cieszymy się, że co roku możemy się spotkać z naszymi nauczycielami emerytami, którzy wspólnie z nami świętują ten ważny dla naszej szkolnej społeczności dzień.

 

Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia

 
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd